Čo je to predtréningovka a prečo ju užívajú profesionálni hráči?

Určite si sa už aj ty stretol s pojmom predtréningovka, ktorá sa zvyčajne dáva pred cvičením v posilke. Predtréningovky sú špeciálne vytvorené zmesi zložiek určené na zvýšenie energie, sústredenia a vytrvalosti počas fyzických aktivít. Stručne povedané, ich úlohou je, aby ťa aspoň na také dve hodinky nakopli, a ty si zo seba vydal dobrý výkon. Hoci sa bežne spájajú s fitnes nadšencami, ktorí chodia do posilky a radi v nej pumpujú, profesionálni hráči vo svete e-športu objavili ich výhody aj pri hraní. 

Prečo sa užívajú pri hraní hier?

Vo svete profesionálnych hier, kde milisekundy môžu rozhodnúť o víťazstve alebo porážke, hráči neustále hľadajú výhody, možnosti, ktoré by zvýšili ich výkon. Jedným z nástrojov, ktoré si získavajú popularitu medzi hráčmi e-športu, sú predtréningovky. Prečo teda profesionálni hráči siahajú po predtréningovkách? Odpoveď spočíva v jedinečnej zmesi zložiek, ktoré sa v týchto produktoch nachádzajú. No dobre, už ťa nebudem naťahovať, nižšie si môžeš prečítať jej výhody a v čom ti môže pomôcť.

Zvyšuje sústredenie a energiu

Predtréningovky obsahujú zložky ako kofeín, beta-alanín a taurín, ktoré poskytujú okamžitý prílev energie a zlepšujú sústredenie. Samozrejme, toto je neoceniteľné pre všetkých profesionálnych hráčov, ktorí si potrebujú počas veľmi dlhých a náročných hodinách hrania udržať koncentráciu a mať dobré a rýchle reakcie. Ak sa tomu venuješ aj ty, tak dobre vieš, aké podstatné sú pri hraní reflexy a koncentrácia.

Zvyšujú vytrvalosť

Profesionálne hranie hier je fyzicky náročné a vyžaduje si hodiny nepretržitého hrania. Predtréningovky môžu obsahovať zložky, ako je kreatín, ktoré môžu zlepšiť vytrvalosť a oddialiť únavu. Bojom proti svalovej únave a podporou vytrvalosti môžu hráči zostať na vrchole svojej výkonnosti dlhšiu dobu. Čiže tak isto, ako keď si to dáš pred posilkou, aby si zvládol makať, musíš zvládať makať aj pri hraní.

Zlepšia reakčný čas

Zložky ako citrulín a posilňovače oxidu dusnatého, ktoré nájdeš v predtréningovkách zlepšujú prietok krvi, čo vedie k zvýšenému prísunu kyslíka a živín do svalov. To vedie k zlepšeniu reakčného času, ktorý je pre hráčov zameraných na rozhodovanie v zlomku sekundy kľúčový.

Podporujú kognitívne funkcie

Predtréningovky môžu obsahovať aj nootropné zložky. Tieto zložky ti podporujú tvoje kognitívne funkcie. Pokiaľ hráš aj ty sám, určite vieš, aké je pri hraní potrebné, aby tvoj mozog makal na plné obrátky. Čiže ti podporia pamäť, myslenie, vnímanie, pozornosť a tak ďalej. Vďaka bystrejšej mysli môžeš ty alebo profesionálni hráči robiť lepšie strategické rozhodnutia a udržiavať si špičkový výkon počas celého hrania.

Ak si sa dostal do tejto kategórie, tak potom určite čo to o e-športoch vieš. Vieš aj to, že hráči neustále hľadajú spôsoby, ako získať výhodu nad svojimi súpermi. Predtréningovky sa stávajú veľmi populárne vo svete e-športu. A ak chceš aj ty povzbudiť seba k lepšiemu výkonu a chystáš sa preraziť do sveta profesionálov, potom ti v tom predtréningovka môže pomôcť. Je však dôležité, aby si vedel, že tieto doplnky by sa mali používať zodpovedne a v spojení s vyváženou stravou a zdravým životným štýlom. Pri správnom prístupe sa pre teba môžu stať cennou pomôckou pri zvyšovaní tvojho herného výkonu a dosahovaní rozhodujúcich víťazstiev.

Ďalšie články

Čo hľadáte?